Do výtvarné soutěže Voda a lidé – partneři pro život se zapojilo 18 škol

Znojemská divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., uspořádala už 12. ročník výtvarné soutěže. Práce budou vystaveny v atriu Městského úřadu Znojmo.

Dne 15. 6. 2018 se uskutečnila vernisáž 12. ročníku výtvarné soutěže Voda a lidé – partneři pro život. Pořádá ji znojemská divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., ve spolupráci s místními základními školami a pod záštitou města Znojma pro žáky základních škol. „V letošním ročníku jsme obdrželi celkem 170 obrázků z celkem 18 základních škol z celého znojemského okresu,“ uvedl ředitel divize Znojmo Ing. Zdeněk Jaroš, MBA. „V prvních letech se soutěže účastnilo pár znojemských škol, ale nyní se soutěž dostala i do povědomí starostů provozovaných obcí a ředitelů škol a tomu odpovídá i účast,“ dodal.

Vyhlášení výsledků a předání cen se zúčastnili všichni ocenění žáci, jejich pedagogové, zástupci VAS, pořádajících škol i města Znojma a atmosféra byla více než slavnostní.

Na předních místech se umístili tito žáci:

  1. kategorie (1.–3. třída) Eliška Škaroupková, Karla Krobová, Julie Dobešová
  2. kategorie (4.–5. třída) Klára Poláková, Eliška Balážová, Veronika Salátová
  3. kategorie (6.–7. třída) Anna Julie Nevrkalová, Gabriela Tomášková, Lucie Kudrnová
  4. kategorie (8.–9. třída) Lucie Molíková, Věra Vocílková, Andrea Jelínková

Cenu ředitele VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., divize Znojmo získaly za dílo Plavení koní Laura Mikulenčáková, Veronika Kočí a Klára Šikulová.

Cenu starosty města Znojma obdržela Lucie Molíková s malbou Zlá vodní víla.

Všechny výtvarné práce budou vystaveny v atriu (1. poschodí) Městského úřadu na nám. Armády 8 ve Znojmě po dobu letních prázdnin.

Všem žákům děkujeme za krásné práce a vítězům gratulujeme!