Jihlavská divize VAS věnovala příspěvek Nadaci policistů a hasičů

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., dlouhodobě podporuje různé charitativní projekty i nemocnice. Nyní jihlavská divize společnosti věnovala příspěvek Nadaci policistů a hasičů, a to v rámci projektu Vysočina děkuje! Jeho prostřednictvím FC Vysočina otevřeně děkuje všem hrdinům všedního dne, kteří za nás nasazují své životy.

Důležitý duel 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FC Vysočina a Prostějovem, který se konal v pátek 26. října, byl ve znamení projektu Vysočina děkuje! už popáté. Ještě předtím, než zazněla hymna, byl předán finanční dar ve výši 15 000 Kč Nadaci policistů a hasičů, který společně věnovali fotbalisté prvního týmu a zástupce VAS. Symbolický šek z rukou ředitele klubu Jana Staňka a Jana Peška z jihlavské divize VAS přebral Vladimír Šutera, ředitel Nadace policistů a hasičů, za doprovodu Pavla Peňáze, náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování Policie České republiky.

V ochozech stadionu se sešlo více než 500 hasičů, záchranářů, policistů, jihlavských městských policistů a jejich rodinných příslušníků. Výjimečnost a slavnostní atmosféru fotbalového utkání podtrhl fakt, že celé ligové kolo bylo ve znamení důstojné oslavy 100. výročí založení republiky. Týmy k utkání nastoupily se speciálním bannerem, u něhož vznikla společná vzpomínková fotografie. Členové realizačních týmů byli ozdobeni českou trikolorou, speciální byly kapitánské pásky i rohové praporky. U slavnostního nástupu nechyběla státní vlajka a slavnostní atmosféru umocnila česká hymna v živém podání zpěvačky Míšy Mařanové.

K projektu „Vysočina děkuje!“ se jihlavská divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., připojila už podruhé. Nadace policistů a hasičů pomáhá zlepšit životní podmínky dětem policistů nebo hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo policistům či hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.