Ve Znojmě byli oceněni autoři fotografií v soutěži Voda je život

Práce fotografů byly vystaveny v historickém vodojemu ve Znojmě. Desátý ročník soutěže pořádala znojemská divize VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s.

V centru města Znojma, v prostorách historického vodojemu, se 13. září 2018 uskutečnila tradiční vernisáž výstavy fotografických prací, které byly přihlášeny do soutěže s názvem Voda je život. Akce se konala za účasti řady hostů, například Ing. Barbory Arndt, členky dozorčí rady naší společnosti, Ing. Zdeňka Jaroše, ředitele divize Znojmo, nebo Oty Maška ze stejnojmenného znojemského fotoateliéru.

Za celou dobu, co znojemská divize ve spolupráci s městem Znojmo a fotoateliérem Mašek soutěž pořádá, je patrné, že téma voda neustále inspiruje. V soutěži se sešlo na 50 fotografií, z nichž ty nejlepší byly hodnoceny odbornou porotou. Fotografie byly zajímavé jak tematicky, tak i svým zpracováním. Zachyceny byly krajiny, pohyb, objekty v krajině či zajímavé detaily makrofotografie.

Na třetím místě se umístila fotografie Karla Mráze nazvaná Vodní a sluneční koupel, druhé místo bylo uděleno fotografii s názvem Když voda vře od autora Zdeňka Dvořáka a vítězným snímkem se stala fotografie Mezi kapkami od Jany Vackové. Vítězství autorce podle poroty zajistilo její čisté vyjádření tématu. Čestného uznání se dostalo Petru Jandorovi za dílo Čistá radost.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a do soutěže zaslali své práce.